Mistrzostwa Polski U20

Na rozgrywanych w Toruniu Mistrzostwach Polski U20 nasze miasto wśród płci piękniejszej reprezentowała Justyna Bryzek. Podopieczna Joanny Justyniak uzyskała w eliminacjach biegu na 400 m rezultat 58,72 s., co dało Jej prawo startu w finale B.

W finale B Justyna zajęła 3 miejsce z najlepszym tegorocznym rezultatem 58,10 s. Brawo!

Komplet rezultatów znajduje się w zakładce „Wyniki Zawodów”.

[…]

Mityng Bielsko-Biała 17.06.2017 r.

   

Widać nas było podczas bielskiego mityngu. Wśród młodzików Emilia Kasińska zajęła pierwsze miejsce w pchnięciu kulą a Michał Filar stanął na najniższym stopniu podium w skoku wzwyż. Wśród juniorów młodszych na statuetki za trzecie miejsca zasłużyli Anna Słomińska na 800 m i Robert Płachecki na 110 m ppł. Ania poprawiła a Robert wyrównał rekord życiowy.

O włos od podium byli Oliwia Szarek (skok w dal), Justyna Bryzek (400 m) i Jakub Pająk (300 m). Oliwia Szarek poprawiła ponadto rekord życiowy w biegu na 100 m doprowadzając go do poziomu 13.25 s.

Komplet rezultatów jest dostępny w zakładce „Wyniki Zawodów”.

[…]

Medale młodzików

Na rozgrywanych w Częstochowie Mistrzostwach Śląska Młodzików znakomicie zaprezentowali się skoczkowie w dal Oliwia Szarek (4.80 m) i Kamil Bochenek (5,76 m), którzy do domu wracają z brązowymi medalami oraz Jakub Pająk, który rywalizację na 300 m również zakończył na trzecim miejscu z rekordem życiowym (38.00 s.). Na końcu miłą niespodziankę sprawił wszystkim Bartosz Koziar w skoku wzwyż, który także zabiera do domu brąz (1.60 m). Ogromne brawa dla nich!

Tuż za podium rywalizację kulomiotek zakończyła Emilia Kasińska.

Rekord życiowy do poziomu 13.37 sekundy doprowadziła Julia Basiura,  co pozwoliło Jej wystąpić w finale biegu na 100 m.

Komplet rezultatów znajduje się w zakładce „Wyniki Zawodów”.

Podziękowania dla wszystkich za walkę, rekordy życiowe i obecność.

[…]

Drugi dzień Mistrzostw Województwa Śląskiego


W drugim dniu rywalizacji o włos od medalu byli Robert Płachecki na 100 m ppł i Anna Słomińska na 800 m po kapitalnym biegu i zwycięstwie z rekordem życiowym w swojej serii. Uwagę zwraca to, że był to dopiero drugi bieg Ani na tym dystansie a już biega jak profesjonalistka. Drugi bieg, druga wygrana. Może gdyby nie padający deszcz i występ w mocniejszej serii, byłby medal…

Sprinterzy na 200 m wystąpili przyzwoicie, choć, szczególnie w przypadku naszego medalisty Halowych Mistrzostw Polski, zawsze będziemy liczyć na więcej. Najszybszy bieg w życiu z pomocą prawdziwego huraganu zanotował Piotr Kruczek.

Komplet rezultatów dostępny jest w zakładce „Wyniki Zawodów”.

[…]

Dziewczyna na medal

W rozpoczętych dzisiaj Mistrzostwach Województwa Śląskiego brązowy medal w biegu na 400 m juniorek wywalczyła Justyna Bryzek z wynikiem 58.66 s., co jest Jej najlepszym rezultatem w tym sezonie. Gratulacje!

Dwóch naszych sprinterów (Piotr Kruczek i Kamil Nowiński) dostało się do finału biegu na 100 m, co już samo w sobie jest sporym osiągnięciem. Dodatkowo Kamil w eliminacjach poprawił rekord życiowy. Najlepszy wynik w życiu osiągnął na 100 m także Igor Żukowski a najlepszy w sezonie Sandra Merta (również na 100 m). Brawo!

W niedzielę dalszy ciąg rywalizacji.

[…]

Liga Młodzików Częstochowa 28.05.2017 r.

28.05.2017 r. na stadionie w Częstochowie odbył się kolejny rzut Ligi Młodzików. Indywidualnie najwięcej punktów wśród naszych zawodników zdobył Jakub Pająk (300 m) a w swoich konkurencjach najlepsze były Justyna Hałat (skok wzwyż) i Oliwia Szarek (skok w dal). Brawa i podziękowania dla wszystkich za walkę i obecność. Komplet rezultatów jest dostępny w zakładce „Wyniki Zawodów”.

[…]